Головна » Статті » Мої статті

домашнє завдання 24.03.2020 , 17 - ТСВ
    1. Поняття про експертизу та її види

Експертизою називають дослідження будь-яких матеріальних об’єктів, процесів, явищ, яке провадиться за чиїмось дорученням спеціалістом у певній галузі знань (експертом) для вирішення питання, яке відноситься до цієї галузі, з представленням мотивованого висновку.

Проведення експертизи передбачає наявність принаймні двох її учасників:

  1. того, хто дає доручення і використовує висновок;
  2. виконавця дослідження (експерта).

Експерт має бути особливо компетентною особою, що звичайно пов’язано з його спеціалізацією у вирішенні відносно вузького кола питань.

Експертиза може провадитись у будь-якій сфері людської діяльності. Експертиза, яка провадиться у галузі судочинства, називається судовою експертизою.

Основною особливістю судової експертизи є те, що вона призначається у зв’язку з провадженням у судовій справі, а встановлені експертом факти використовуються як судові докази. З цією особливістю пов’язано те, що підстави і порядок її призначення, оцінювання, заперечення і використання висновку, взаємовідносини учасників судового процесу, пов’язані із призначенням і проведенням експертизи, регламентуються процесуальним законодавством.

Означення поняття судової експертизи дано в законі. «Судова експертиза, – зазначено в ст.1 Закону України про судову експертизу, – це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об’єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, попереднього слідства чи суду».

Судові експертизи класифікують за різними підставами. Однією із основних класифікацій є їх розподіл залежно від галузі знань, що використовуються при проведенні досліджень.

За умовами досить широкого і систематичного використання певних знань у вирішенні спеціальних питань, що виникають у судочинстві, створюються судово-експертні галузі знань, основне призначення яких – бути науковою базою для проведення судово-експертних досліджень.

Судово-експертними галузями знань є, наприклад, судова медицина, судове почеркознавство, судова балістика тощо.

Спеціалісти судово-експертних галузей знань розробляють свої методи і методики досліджень, опираючись на дані базових наук, а також запозичують у них «готові» методи і методики дослідження. Судово- експертні галузі знань вміщують дані базових наук про закономірності певних явищ і процесів, а також методи і методики досліджень, що базуються на пізнанні цих закономірностей.

Категорія: Мої статті | Додав: portyannik68 (23.03.2020)
Переглядів: 36 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar